en / sk

6 Rodinných domov Rosina

Poloha Rosina Klient Ideálne domy, s.r.o. Rok 2022 Status štúdia Plocha pozemku 3008 m2 vizualizácie VIZE / www.vize.com

V štúdii navrhujeme šesť 4 - izbových rodinných domov umiestnených na miernom západnom svahu v obci Rosina pri Žiline. Väčšia časť dispozície domov sa nachádza na prízemí v kontakte so záhradou, na poschodie sme umiestnili hmotu detskej izby resp. pracovne so zázemím. Vďaka vzájomnému vertikálnemu posunu domov a šachovnicovému prestriedaniu hmôt horného podlažia, je možné optimálne preslnenie domov a  nerušený výhľad z horného podlažia každého domu.  Čiastočné zapustenie hmôt prízemia do svahu a striedanie objemov druhého podlažia minimalizujú pôsobenie novostavby na svoje okolie. 

Domy disponujú prekrytými carportmi, mierne zapustenými voči úrovni záhrady. Pod prekrytím carportu ja navrhnutý sklad na náradie prístupný zo záhrady a miesto na domový odpad. Plné oplotenie zo strany prístupovej cesty plynule nadväzuje na spodné podlažie domov, spolu s carportom formuje vstupné átrium a zabezpečuje súkromie v záhradách.