en / sk

Osem dvojdomov

Rok 2018 status štúdia úžitková plocha 2095 m2 plocha parcely 7634 m2 klient PENTA INVESTMENTS S.R.O

Štúdia ponúka riešenie ôsmych dvojdomov na miernom severnom svahu.

Vzhľadom na hĺbku riešeného územia sú domy osadené v dvoch radoch – prvý rad tvorí uličnú čiaru, druhý rad je sprístupnený dvomi ukľudnenými komunikáciami tiež z hlavnej cesty. Parkovanie pre autá je riešené formou otvorených carportov, pri ktorých sú umiestnené príručné záhradné sklady s možnosťou skladovania bicyklov.

Princíp dispozície je totožný pre všetky typy domov, rozdiely sú v umiestení carportov so skladmi a v orientácii presvetlenia niektorých miestností. Podstatná časť dispozície domu so vstupnou a dennou časťou sa nachádza na prízemí. Obývacia izba je s jedálňou a kuchyňou spojená do jedného väčšieho priestoru, oddeleného od zvyšku dispozície solitérnym telesom priamočiareho schodiska. V druhej časti prízemia sa nachádza rodičovská spálňa so šatníkom a samostatnou kúpelňou s wc, hosťovská kúpelňa s wc a pracovňa. 

Farebnosť architektúry vychádza z palety prírodných odtieňov na omietaných fasádach v kombinácii s bielou farbou fasádneho obkladu carportov a záhradných skladov. Podhľady carportov a terasy pri obývačkách budú drevené.  Takisto okná a zasklené steny s posuvnými dverami uvažujeme ako drevené.